Medewerking aan gemeentelijke acties en activiteiten

Erkende verenigingen kunnen een subsidie ontvangen wanneer ze meewerken aan gemeentelijke acties of activiteiten. Zo ondersteunt de gemeente verenigingen die zich inzetten voor een nette leefomgeving, de verspreiding van gemeentelijke communicatie of de organisatie van gemeentelijke evenementen.

Voor wie?

Deze subsidie is bedoeld voor:

  • erkende verenigingen;
  • vzw's met een gemeentelijke erkenning;
  • samenwerkingsverbanden van erkende verenigingen.

Welke engagementen komen in aanmerking?

  • Zwerfvuilacties

Verenigingen kunnen een berm adopteren en regelmatig zwerfvuil opruimen langs bermen, voet- en fietspaden en aanliggende waterlopen.

  • Bedeling van gemeentelijk drukwerk

Verenigingen kunnen gemeentelijke brochures, kranten of andere communicatie verdelen in een toegewezen wijk of cluster van wijken.

  • Medewerking aan gemeentelijke evenementen

Verenigingen kunnen vrijwilligers inzetten voor ondersteuning van gemeentelijke evenementen, acties of trajecten.

Hoeveel bedraagt de subsidie?

EngagementSubsidie
Zwerfvuilactie€ 0,02 per lopende meter per opruimbeurt
Bedeling gemeentelijk drukwerk€ 100 per wijk per bedeling
Tweede gelijktijdige bedeling+50% toeslag
Medewerking gemeentelijk evenementMaximaal € 400 per dag

De subsidiebedragen worden jaarlijks geïndexeerd.

Hoe deelnemen?

Verenigingen stellen zich kandidaat voor één of meerdere engagementen.

  • Voor zwerfvuilacties moet de aanvraag voor bermadoptie uiterlijk op 1 maart worden ingediend.
  • Voor de bedeling van gemeentelijk drukwerk kunnen verenigingen zich kandidaat stellen voor een periode van drie jaar.
  • Voor medewerking aan gemeentelijke evenementen gebeurt de kandidaatstelling naar aanleiding van een oproep van het gemeentebestuur.

Uitbetaling

De subsidie wordt uitbetaald na correcte uitvoering van het engagement en een positieve evaluatie.

Naar top